ESNAFBUL

Bize Ulaşın

Üyelik ve Site Kullanım Şartnamesi

Bu web sitesini kullanarak ve/veya ziyaret ederek “Esnafbul.com” alan adı aracılığıyla erişilebilir olan sitenin tüm içeriği dahil olmak üzere, www.esnafbul.com web sitesinde yayımlanmakta olan “Üyelik Sözleşmesi ve Site Kullanım Şartnamesi'ne ilişkin tüm koşulları kabul ediyorsunuz demektir. Bu siteyi kullanmakla bu hüküm ve koşullara rızanızı ifade etmektesiniz. Bu şartlardan herhangi birini kabul etmiyorsanız lütfen Esnafbul.com sitesine erişmeyin ya da siteyi kullanmayınız. Aşağıda yer alan üyelik sözleşmesi ve site kullanım şartnamesi maddelerini tam olarak anladığınızdan emin değilseniz lütfen siteye erişim sağlamadan önce alanında uzman bir avukattan hukuki danışmanlık talep ediniz.

“İçerik” tanımı: Site kullanıcıları tarafından siteye eklenen her türlü metin, ses, fotoğraf, video, konum bilgisi, görüntü veya siteye girilen diğer her  türlü iletişim bilgileri ile kişisel ya da işletmeyi ilgilendiren her türlü veri ve bilgiler. Bu veriler profil sayfası ya da esnaf sayfası verileri ile her türlü yorum, forum konusu ve mesajları da kapsar.

1-    Site kullanıcısı olabilmek için en az 18 yaşında olmanız ve bu üyelik ve site kullanım şartnamesini onaylayabilecek fiil ehliyetine sahip olmanız gerekmektedir. Yaşınız 18 altında ise lütfen siteyi kullanmayınız ve kendinize uygun başka siteleri ebeveynlerinizden öğrenerek o sitelere giriş yapınız.

2-    Esnafbul.com sitesinde normal üyelik ve premium üyelik olmak üzere 2 üyelik çeşidi bulunmaktadır. Normal üyelikte esnaf sayfası sahiplerine yönelik herhangi bir reklam çalışması (Google adwords desteği gibi) yapılmaz. Premium üye sahipleri için hakkımızda yazıları hazırlanır. Ürün veya hizmetlerine yönelik olarak kayıtlı esnaf sayfasına google adwords reklam desteği verilir. Esnaf sayfalarının google gibi arama motorlarında üst sıralarda çıkması için seo çalışması yapılır. Esnaf kayıtlarında ücretsiz deneme süreci 1 haftadır. Bu ücretsiz deneme süreci sonrasında eğer esnaf sayfası sahibi verilen reklam desteği ve hizmetlerden memnun kaldıysa 1 senelik Esnafbul.com premium üyelik tanıtım paketinden yararlanabilir. Ücretsiz deneme süreci sonunda verilen hizmetten memnun kalınması halinde 250 TL. + KDV ücret ile esnaf sayfası sahibine premium hesap verilir. Ücretsiz deneme süreci sonunda premium hesaba geçilmek istenmezse esnaf sayfası sahibinden herhangi bir ücret talep edilmez. Premium esnaf sahiplerine site yönetimi tarafından haber sitelerinde tanıtım haberleri, video tanıtım gibi hediyeler verilebilir. Premium üyelerimiz 444 90 84 no’lu telefon numaramızdan irtibata geçmeleri halinde sürekli teknik destek alabilirler. Premium üyelerin verilen hizmetten sonradan memnun olmamaları halinde premium üyeliğe geçmelerinden itibaren kaç gün geçmişse o tarihe kadar olan tutar hesaplanır, kalan tutar premium hesap satın alan müşteriye iade edilir. Premium hesap bedelleri şirketin www.globaldizayn.com sitesinde belirtilen resmi banka hesaplarına yatırılır ve 1 senelik premium hizmet bedellerine ilişkin kesilen faturalar müşterilerin belirttikleri adreslerine postalanır.

3-    Siteyi kullanmak sureti ile tüm takdir ve potansiyel risk tarafınıza aittir. Esnafbul.com yönetimi, site içeriğinin kalitesi, esnafların sattıkları mal ya da hizmetlerin kalitesi, esnaf sayfaları sahiplerinin işlerini nasıl yaptıkları, yorumların doğruluğu, bilgilerin güvenilirliği, ya da her türlü site içeriği açısından herhangi bir taahhütte bulunmamaktadır. Esnafbul.com sitesi içerisinde yer alan esnaflardan, firmalardan ya da her türlü kayıtlı esnaf sayfası sahibinden site ziyaretçilerinin irtibata geçmek sureti ile uğrayacağı her türlü zarar dolayısı ile sorumluluk ilgili esnaf sayfası sahibi ya da esnaf sayfasında irtibat bilgileri verilen esnafa ait bulunmakta olup, Esnafbul.com sorumlu değildir. Bu anlamda siteyi kullanarak, esnaf sayfalarını ziyaret ederek, siteye kayıtlı esnaf, firma ya da kişilerle irtibata geçerek uğrayabileceğiniz her türlü maddi veya manevi zarardan dolayı Esnafbul.com sorumlu olmayıp, esnaf sayfasında irtibat bilgileri bulunan ilgili firma, esnaf ya da kişi sorumludur. Bu kapsamda bu potansiyel riski alamıyorsanız lütfen siteyi kullanmayınız ve esnaf sayfalarını ziyaret etmeyiniz. Esnafbul.com'a kayıt olan üye ya da esnaf, kişi, firma veya her türlü ticaret erbabının kendi faaliyet alanlarına yönelik olarak 3. şahıslarla olan münasebetleri, mal ya da hizmet satışlarına ilişkin oluşabilecek her türlü mağduriyette her türlü sorumluluk kayıtlı üye, esnaf sayfası sahibi ya da sitede iletişim bilgileri yayımlanan ilgili esnafın kendisine aittir. Esnafbul.com'un premium üye sahiplerinin esnaf sayfaları için google adwords reklam desteği vermesi o esnafın ürettiği, sattığı mal ya da hizmetlerle ilgili herhangi bir taahhüt anlamını taşımaz ve google adwords reklam desteği dolayısı ile esnaf sayfası tanıtımı yapılan esnaf sayfası sahibinin 3. kişilere verebileceği her türlü zarardan dolayı Esnafbul.com sitesi sorumlu tutulamaz. Sitede güvenlik açığı oluşması nedeni ile site kullanıcılarının uğrayabileceği her türlü zarar veya ziyandan esnafbul.com sorumlu değildir.

4-    Sitede diğer üye ve site kullanıcılarının her türlü hakaret, saldırgan ileti, olumsuz yorum, mesaj vs. gibi iletilerine maruz kalınması riskine istinaden iş bu siteyi kullanmanıza ilişkin tüm olumsuz olasılıklarda risk site kullanıcılarına ve üyelere aittir. Bu hususlardan dolayı esnafbul.com yönetimi asla sorumlu tutulamaz.

5-      Esnafbul.com sitesi dilediği zaman sitede istediği değişikliği yapabileceği gibi, hizmeti kesintiye uğratabilir, değiştirebilir veya tamamen faaliyetini durdurabilir. Bu noktada, site üyeleri ile esnaf sayfası sahipleri asla hak iddia edemezler. Böyle bir karar alınmasında Esnafbul.com’un normal üyelere ya da kayıtlı esnaf sayfası sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunması zorunluluğu yoktur.

6-      Esnafbul.com sitemize üyelik esnasında bazı bilgileri bizimle paylaşmanız gerekmekte ve bu şekilde üyelik hesabınızı oluşturmaktasınız. Kayıtlı üyelik hesabınızla yapılacak tüm iş ve işlemler ile aktivitelerden bizzat hesap sahibi olarak siz sorumlusunuz. Hesabınıza ilişkin parolanızın muhafazası ve kötü niyetli kişilerin eline geçmemesi adına zor bir parola seçmek veya parolanızı başkaları ile paylaşmamak sizin sorumluluğunuzdadır. Bunun yanında hesabınızın başka kişi ya da kişilerin eline geçtiğini düşünmeniz halinde derhal Esnafbul.com yönetimini mail adresinden bilgilendiriniz.

7-      Esnafbul.com yönetimi dilediği esnaf sayfasını ya da üyelik profilini istediği zaman herhangi bir gerekçe göstermeksizin veya bilgi vermeksizin kapatabilir. Ayrıca dilediği üyeliği de herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve bilgi vermeksizin sonlandırabilir.

8-      Esnafbul.com sitesi üyelik hesabınızı kişisel kullanımız için açabilirsiniz. Bir başkası adına ya da sahte hesap açılmasından ya da bu isimler adı altında gerçekleştirilen işlemler ya da girilen içerikler neticesinde 3. Kişilerin uğrayabileceği her türlü maddi ve manevi zararlardan bizzat hesabı açan kişi sorumlu olup, Esnafbul.com yönetimi sorumlu tutulamaz. Ancak Esnafbul.com sitesine üye olurken üyelik ismi olarak mahlas kullanabilirsiniz.

9-      Esnafbul.com sitemize üye olarak, size diğer üyelerimizin mesaj gönderebileceğini, arkadaşlık istekleri yollayabileceklerini, tebrik iletileri gönderebileceklerini, beğeniler alabileceğinizi kabul edersiniz. Bunun yanında Esnafbul.com sitemize üye olmakla haftalık e-mail bilgilendirmelerimizi ve esnaflara ilişkin tanıtım reklamlarımızı kayıtlı mail adresinize veya cep telefon numaranıza veya kayıtlı faks numaranıza gönderebileceğimizi onaylar ve kabul edersiniz. Dilerseniz üye kontrol panelinde bildirim ayarlarından size gelecek mail bildirimlerinden bazıları ile ilgili olarak kısıtlamalara gidebilirsiniz.

10-   Esnafbul.com sitesine girdiğiniz her türlü içeriğin doğruluğundan bizzat içeriği giren sorumludur. İçerikteki yanıltıcı bilgiler vesair sebeplerle 3. Kişilerin uğrayabileceği her türlü zarar ve ziyandan bizzat içeriği giren kişi, kişiler, üye ya da esnaf sayfası sahibi sorumludur. Girilen içerikler nedeni ile esnafbul.com asla sorumlu tutulamaz. Esnafbul.com sitesi bütün üyeler ve esnaflara eşit mesafededir. Bu anlamda asla taraf tutmaz ve objektif bir çalışma anlayışı ile faaliyetlerini yürütmektedir. Bu kapsamda herhangi bir yorum ya da açıklamanızda esnafbul.com sitesinin sizi desteklediği imasında bulunamazsınız.

11- Fikri ve Sinai mülkiyet haklarına riayet etmelisiniz. Bu anlamda esnafbul.com sitesine girilen içeriklerin asla 3. Kişilerin Fikri ve Sinai mülkiyet haklarını ihlal etmemesi gerekmektedir. Üyeler girdikleri her türlü içeriğin yayımlanması hakkının bizzat kendisinde olduğunu ve tüm sorumluluğu üstlendiğini kabul ve taahhüt eder. Esnafbul.com’a girilen içeriklerde konusu suç teşkil eden pornografi vs. içerikler dolayısı ile ya da herhangi bir yasa ya da mevzuat düzenlemesine ya da hukuka aykırı içerik girilmesinden 3. Kişilerin uğrayabileceği her türlü zarar ve ziyandan içeriği giren kişiler sorumlu olacağı gibi, suç teşkil eden fiiller nedeni ile ilgili üye ya da esnaf sayfası sahibi ile ilgili bilgilerin (IP numarası vs. gibi) hukuki makamlarca talep edilmesi halinde derhal gerekli bilgileri ilgili makamlara teslim edilebilecektir.,

12- Esnafbul.com üyeleri ya da esnaf sayfası sahipleri tarafından siteye girilen her türlü içeriği herhangi bir amaçla kullanmak her yerde, sürekli, gayri münhasır, telifsiz, temlik edilebilir, devredilebilir hakkı geri alınamaz bir şekilde tüm içerik haklarınızı Esnafbul.com’a verdiğinizi kabul ve taahhüt etmektesiniz. Girmiş olduğunuz içerikler dolayısı ile Esnafbul.com’dan asla maddi ya da manevi hak talebinden bulunmayacağınızı kabul ve taahhüt edersiniz. Girmiş olduğunuz içeriklerin her türlü kullanım hakkını Esnafbul.com’a devretmiş olursunuz. "Kullanmak" deyimi ile; içeriğinizi kullanmak, kopyalamak, umuma açık bir şekilde sunmak ve sergilemek, yeniden revize etmek, dağıtmak, değiştirmek, çevirisini yapmak, kaldırmak, çözümlemek, pazarlamak ve İçeriğinizden türetilmiş çalışmalar hazırlamak kastedilmektedir.

13- Esnafbul.com’a üyeler ve esnaf sayfası sahipleri ya da esnafbul.com yönetimince siteye eklenen her türlü içeriğin tüm kullanım hakkı esnafbul.com’a aittir. Bu kapsamda herhangi bir içeriğin kopyalanması, kullanımıi değiştirilerek kullanımı vs. gibi her türlü kullanıma veya iktibasa ilişkin hususlar özel izin gerektirir. Esnafbul.com sitesinden izin alınmadan site içeriğinin kullanılmasının tespiti durumunda tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı bildiririz.

14-  Sitenin herhangi bir yerinde, profil sayfalarınızda, hesap ayarları sayfanızda, esnaf sayfalarında, yorum aralarında, forum sayfasında vs. dilediğimiz her yerde reklam sunumu yapabiliriz. Reklamlar dolayısı ile asla herhangi bir tazminat talep edemezsiniz. Reklamların nasıl, hangi boyutta ve nasıl olacağına esnafbul.com yönetimi karar vermektedir. Bu kapsamda reklam uygulamalarında esnafbul.com’un üyelerine ya da esnaf sayfası sahiplerine herhangi bir bildirimde bulunma yükümlülüğü yoktur.

15- Esnafbul.com sitesine eklenen içerikler (gönüllü esnafbul.com editörlerinin ekledikleri dahil) esnafbul.com sitesinin fikrini yansıtmaz. Site yönetimi dilediği içeriği herhangi bir gerekçe göstermeksizin kaldırabilir, değiştirebilir, yayımlayabilir ya da yeniden yayımlayabilir. Ancak esnafbul.com sitesinin silinen bir içeriği muhafaza etme zorunluluğu yoktur. Bunun yanında esnafbul.com sitesi girilen içeriklere ilişkin olarak gizlilik garantisi vermez.

16- Bir esnafbul.com kullanıcının yorumu ya da sair olumsuz aktivitesi nedeni ile derhal sitemize şikayet kaydı oluşturun. Site yönetimi tarafından gerekli değerlendirme yapılarak gerekli işlemler gerçekleştirilecektir. Ancak şikayet etmiş olmanız illaki o üye ya da esnaf sayfası sahibi ile ilgili işlem yapılacağı anlamına gelmez. Bu noktada işlem yapılabilmesi tamamen esnafbul.com sitesi inisiyatifinde gerçekleşecektir.

17- Sitemizde kayıtlı olan esnaf sayfaları altına yapılan yorumların sahte olmaması ve gerçeği yansıtması büyük önem arz etmektedir. Bu noktada, siteyi kullanarak ya da üye olarak asla bu tür spekülatif davranışlar içerisine girmeyeceğinizi, başkalarını yorum yapmak üzere siteye yönlendirmeyeceğinizi, ya da belirli kişilerle yorum değiş tokuşunda bulunmayacağınızı kabul ve taahhüt edersiniz.

18- Asla Gizlilik, telif hakkı, ticari marka, patent, ticaret sırrı, manevi hak, mahremiyet hakkı, alenilik hakkı ya da sair fikri mülkiyet ya da mülkiyet hakkının ihlali dahil üçüncü tarafların haklarını ihlal etmemeyi kabul ve taahhüt etmektesiniz. Bu tür ihlallerin gerçekleşmesi durumunda esnafbul.com asla sorumlu olmayıp, ihlali gerçekleştireni kişi, kişiler, üye ya da esnaf sayfası sahibi sorumludur.

19- Diğer üyelere mesaj yazmak vesair şekilde tehdit, taciz veya türlü rahatsız verici aktivitelerden bizzat bu gibi davranışları yapan üye sorumludur. Hukuki makamların talebi halinde IP bilgileri de dahil olmak üzere ilgili üye ya da esnaf sayfası sahibine ilişkin her türlü bilgi ilgili makamlarla paylaşılacaktır.

20- Site üyelerine reklam mahiyetinde mesaj atmamayı, ticari amaçlı yorumlar yapmamayı, ticari amaçlı içerikler göndermemeyi kabul ve taahhüt edersiniz.

21- 18 yaşın altında olan kişilerden kişisel bilgi istenilmesi ya da pornografik yayınlar iletilmesinden bizzat bu hukuksuz işlemi yapan üye sorumlu olup, hukuki makamlarca talep edilmesi halinde ilgili üyenin IP bilgileri de dahil olmak üzere tüm bilgileri ilgili makamlarla paylaşılacaktır.

22- Sitede yer alan esnaf sıralamaları, o esnafların puanlaması tamamen site kullanıcılarının verdikleri oylar ve esnafbul.com algoritması ile neticelenmekte olup, esnafbul.com hiçbir esnafı önermemektedir. Sıralamalar tamamen site kullanıcılarının oyları ve puanlamaları ile gerçekleşmektedir.

23- Esnafbul.com sitesi harici linklerin sorumluluğunu almamaktadır. Sitemizde yer alan 3. Taraf sitelerine ilişkin bağlantılara ya da reklamlara tıklayarak gittiğiniz sitelerin içeriğinden ya da kullanımından esnafbul.com sorumlu değildir. Bu noktada o sitelerin kullanımında doğabilecek her türlü riski bizzat siz üstlenmektesiniz.

24- Siteden memnun değilseniz, çeşitli nedenlerle şikayetçi iseniz lütfen siteyi kullanmayınız.

25- İşbu üyelik sözleşmesi ve site kullanım şartnamesine aykırı olarak gerçekleştirdiğiniz her türlü hareket, eylem, iş ve işlemler nedeni ile 3. Şahısların uğrayacağı her türlü zarar ve ziyandan, maddi ve manevi kayıplardan bizzat üye olarak sizin sorumlu olacağınızı kabul ve taahhüt etmektesiniz.

26- Esnafbul.com site üyeliğinizi herhangi bir gerekçe göstermeksizin bilgi de vermeden dilediği zaman sonlandırabileceği gibi, sitenin belirli alanlarını size yasaklayabilecektir.

27- Esnabul.com sitesinde esnaf sayfası altına yapılan yorumlar dolayısı ile esnafın uğrayacağı her türlü ticari kayıp ya da zarar/ziyandan esnafbul.com sitesi sorumlu değildir. Gerçeğe aykırı yorum yapıldığını düşünüyorsanız vakit kaybetmeden esnafbul.com’a şikayet bildirimi yapmalısınız.

28- Site vasıtası ile her konuda veya tanıtımda esnafbul.com olarak size mail, sms ya da faks  bilgilendirmesi yapabileceğimizi kabul ve taahhüt edersiniz.

29- Üyeliğinizi dilediğiniz zaman iletişim bölümünden irtibata geçmek sureti ile iptal ettirebilirsiniz. Hesabınız kapandığı andan itibaren bu sözleşme ile ilgili olarak yükümlülükleriniz biter. Ancak hesabınız kapanmadan önce yapmış olduğunuz iş ve işlemlere ilişkin olarak varsa hukuki sorumluluklarınız ile iş bu sözleşme ile taahhüt ettiğiniz yükümlülükleriniz devam eder. Bunun yanında üyeliğinizi sonlandırsanız bile esnafbul.com içeriğinizi kullanma hakkımız her zaman saklıdır. Bunun yanında oluşturulan esnaf sayfaları esnaf sahiplerinin talebi ile asla kapatılmaz. Esnaf sayfalarının kapatılması ya da silinmesi site yönetiminin inisiyatifine bağlıdır. Üyeliğini sildiren esnafın esnaf sahipliği sonlanır, sahipsiz esnaf sayfası yayımlanmaya devam eder.

30- Esnafbul.com sitesinden daha önceden herhangi bir nedenle üyeliği sonlandırılanların siteye tekrar üye olmaları yasaktır.

31- İşbu sözleme dolayısı ile oluşabilecek her türlü hukuki uyuşmazlıklarda Gaziantep Mahkemeleri yetkilidir. 

 

Şehir SeçŞehir Seç
X

E-BÜLTEN ABONELİĞİ ŞARTLARI

E-bülten uygulamasına dahil olarak Esnafbul.com sitesinden size gönderilebilecek her türlü mail bildirimini kabul etmiş olursunuz. E-bülten abonelerine Esnafbul.com tarafından her türlü site güncellemesi, site ile ilgili her türlü reklam ve tanıtım amaçlı mail gönderilebilir. E-bülten aboneleri bültenden çıkmak için destek@esnafbul.com adresine mail ile talepte bulunmalıdır.
Yukarıda belirtilen e-bülten şartlarını okudum kabul ediyorum.

Mail Adresi
GÖNDER
X

Mesajınız
X

E-Posta Parola
X

Konu Mesajınız
X

Tebrik Şeklini Seçin
Mesajınız
X

Tebrik Şeklini Seçin
Mesajınız
X

Yorum Şikayet Et

Lütfen İçerik Kılavuzumuzu ve Hizmet Koşullarımızı inceleyerek gönderdiğiniz içeriğin neden kurallarımızı ihlal ettiğini bildiriniz.

Neden bu esnafı şikayet etmek istiyorsunuz? Şikayetinizi Detaylandırın

Bu geri dönüşünüzü yollayarak, yorumcuyla paylaşabileceğimizi onaylıyormusunuz.

X

Esnafı Şikayet Et

Lütfen İçerik Kılavuzumuzu ve Hizmet Koşullarımızı inceleyerek gönderdiğiniz içeriğin neden kurallarımızı ihlal ettiğini bildiriniz.

Neden bu esnafı şikayet etmek istiyorsunuz? Şikayetinizi Detaylandırın

Bu geri dönüşünüzü yollayarak, yorumcuyla paylaşabileceğimizi onaylıyormusunuz.

X

Forumu Şikayet Et

Lütfen İçerik Kılavuzumuzu ve Hizmet Koşullarımızı inceleyerek gönderdiğiniz içeriğin neden kurallarımızı ihlal ettiğini bildiriniz.

Neden bu esnafı şikayet etmek istiyorsunuz? Şikayetinizi Detaylandırın

Bu geri dönüşünüzü yollayarak, yorumcuyla paylaşabileceğimizi onaylıyormusunuz.

X
Firmanızı eklemeyi düşündüğünüz kategoriyi alttaki kutucuğa yazınız.

X

Yorum paylaş

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWİTTER'DA PAYLAŞ Esnafbul kodu
X

Forumu paylaş

FACEBOOK'TA PAYLAŞ TWİTTER'DA PAYLAŞ Esnafbul kodu